Ponzio Polska
Systemy okienno - drzwiowe
Systemy fasadowe
Systemy przesuwne
Systemy przesuwne

Konferencje dla producentów – z jubileuszowym akcentem

Jubileusz 25-lecia działalności firmy wraz z mottem: „Tworzymy zaawansowane polskie systemy aluminiowe” to motyw przewodni tegorocznych konferencji dla klientów – producentów stolarki aluminiowej z kraju i zagranicy.
Przeprowadziliśmy już dwa spotkania w tegorocznym, wyjątkowym cyklu konferencji: w Lidzbarku Warmińskim dla klientów z północno-wschodniej i centralnej części Polski oraz w Gdyni - dla kontrahentów z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Norwegii, Finlandii, Francji oraz Niemiec.
Wydarzenia te były okazją do podsumowania działalności i rozwoju firmy na przestrzeni ćwierćwiecza. Historia rozwoju firmy i jej infrastruktury, zwłaszcza w ostatnich latach, zrobiła duże wrażenie na uczestnikach konferencji.
Baza rozwiązań systemowych, którymi obecnie dysponujemy – to obszerny temat technicznej części konferencji. Podsumowaliśmy rozwiązania wdrożone do sprzedaży w ubiegłym roku oraz przedstawiliśmy nowości techniczne, które trafią do naszej oferty w 2020 roku. Część z nich zaprezentowana została na specjalnie przygotowanych modelach, których działanie można było na miejscu przetestować.
Wśród nich uwagę zwróciły zwłaszcza najnowsze drzwi przesuwne w systemie Ponzio SL1700TT, które charakteryzuje bardzo wysoka szczelność (sposób domyku jest tu analogiczny do okien rozwiernych), niska pracochłonność przy produkcji oraz niezwykła łatwość użytkowania.
Wśród rozwiązań drzwiowych dużą ciekawość wzbudziły drzwi przesuwne z napędem automatycznym spełniające najwyższe standardy zgodnie z obowiązującą normą bezpieczeństwa, a także drzwi harmonijkowe „tzw. rozwiązanie angielskie” z możliwością otwierania zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki symetrycznej konstrukcji profili.
Z kolei system okien dedykowanych dla domów pasywnych Ponzio PE96 zostanie poszerzony o rozwiązania drzwiowe spełniające najwyższe kryteria izolacyjności termicznej.
Z „nowości” w systemach okiennych zaprezentowaliśmy m.in. rozwiązanie Ponzio PE78N Slim industrial – okna o wąskim profilu przeznaczone do obiektów renowacyjnych.
Szereg rozwiązań okiennych zostało też przebadanych pod kątem podwyższonej odporności na włamanie, spełniając warunki w klasach RC2, RC3 i RC4.

Szeroką gamę nowości mieli też okazję poznać klienci zagraniczni, bardzo licznie reprezentowani na międzynarodowym spotkaniu jubileuszowym w Gdyni. Tu z kolei motywem przewodnim było hasło: „Tworzymy zaawansowane systemy aluminiowe w Polsce”.
Ekspansja systemów na rynki zagraniczne jest zasługą całego zespołu inżynierów z Ponzio, którzy opracowują rozwiązania dla poszczególnych krajów. Producenci ślusarki aluminiowej z całej Europy korzystają z zaawansowanych technicznie rozwiązań Ponzio. Dużą popularnością cieszą się systemy przesuwne – przeznaczone dla wymagających klientów z Europy Zachodniej czy też Skandynawii.
Produktem eksportowym są także wyroby przeciwpożarowe PE78EI serii Design Line – jako dostawca rozwiązań systemowych wiedziemy prym w tej grupie produktów.
Konferencje to nie tylko sposób na przekazywanie wiedzy i promocję nowych rozwiązań. Ta wyjątkowa, jubileuszowa edycja pokazuje też, jak marka Ponzio postrzegana jest w kraju i na świecie. Z wieloma firmami mamy przyjemność współpracować niemal od samego początku. Mieliśmy więc okazję do podsumowań i podziękowań za partnerskie relacje oparte na lojalności i zaufaniu. Część firm uhonorowana została statuetkami za długoletnią współpracę, dynamiczny rozwój produkcji w systemach Ponzio, inspiracje techniczne oraz promocję marki poza granicami kraju.