Ponzio Polska
Systemy okienno - drzwiowe
Systemy fasadowe
Systemy przesuwne
Systemy przesuwne

Ponzio edukuje młodych architektów

VII edycja Konkursu „Dla Młodych Architektów” została rozstrzygnięta. Duża grupa uczestników z całej Polski: studentów architektury i początkujących zawodowo architektów przystąpiła do rywalizacji jesienią ubiegłego roku. Zmierzyli się z wymagającymi zadaniami. Pierwsze z nich to „Wyzwanie młodego architekta”; drugie polegało na stworzeniu wspólnego projektu z inżynierami budownictwa. „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” – wymagał zaprojektowania przystanku kolejowego wraz z budynkiem dworca i infrastrukturą w małej miejscowości.
Finał konkursu ogłoszono 29 maja, a jego laureatami zostało łącznie kilkadziesiąt uzdolnionych osób, którym serdecznie gratulujemy!
Pomysłodawca konkursu: czasopismo Builder zorganizował też podczas trwania konkursu różnorodne formy aktywności, m.in. Dni Młodego Architekta na uczelniach technicznych, warsztaty, spotkania z partnerami branżowymi. Cześć z nich, ze względu na sytuację epidemiczną, miała swoją kontynuację za pośrednictwem internetu. Firma Ponzio już po raz kolejny uczestniczyła w programie edukacyjnym jako Partner Merytoryczny. Członek kapituły konkursu: Paweł Majchrowski, kierownik Działu Koordynacji Inwestycji w Ponzio wysoko ocenia poziom tegorocznej edycji.
- Studenci i młodzi architekci mieli dość trudne zadanie, aby umiejętnie połączyć swoją wiedzę zarówno inżynierską, jak też architektoniczną z właściwym wykorzystaniem zaproponowanych przez nas rozwiązań. W temacie „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” idealnie sprawdziły się rozwiązania fasadowe, zarówno w projekcie „Dworzec Konstancin – Jeziorna” czy „Golden Station”. W większości projektów niezbędne było zastosowanie rozwiązań przeciwpożarowych (Ponzio PE78EI DL), zarówno pod kątem technicznym, jak i estetycznym. Podsumowując, widzimy jak ważne są spotkania z młodymi uczestnikami naszego zawodowego „życia”, którzy dzięki nam mogą dotrzeć do nowych rozwiązań i właściwie je wykorzystać w swoich konkursowych pracach, a w przyszłości być może również na budowach.