System Ponzio PE78 FOLD – nagrodzony za innowacyjność

4 maja 2022 | 1 min.

system ponzio pe78 fold – nagrodzony za innowacyjność

System drzwi harmonijkowych Ponzio PE78FOLD został wyróżniony tytułem i statuetką TOP Builder w kategorii: Produkt – Innowacja. Kapituła konkursu nagrodziła najwyższej jakości produkty, usługi i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne.

- Drzwi harmonijkowe w systemie Ponzio to rzeczywiście produkt „topowy” - mówił podczas wręczenia nagród na Gali Maciej Borczuk, dyrektor działu technicznego Ponzio. Ma zastosowanie zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, kiedy otwieramy drzwi domów na przyrodę, a drzwi restauracji i kawiarni  na klientów. To doskonałe rozwiązanie niwelujące granicę między wnętrzem pomieszczenia, a jego częścią zewnętrzną.

Efektywność funkcjonowania, komfort użytkowania i wysokie parametry techniczne – są głównymi wyznacznikami tego zaawansowanego systemu. Jest stosowany w domach oraz w lokalach użytkowych, takich jak restauracje, kawiarnie, hotele i apartamenty – gdzie po złożeniu drzwi powstaje wolna przestrzeń między wnętrzem pomieszczenia, a jego częścią zewnętrzną (zazwyczaj tarasową lub basenową) wykorzystywaną sezonowo. Rozwiązanie to daje możliwość wykonywania wieloskrzydłowej konstrukcji o dużych gabarytach (maksymalna wysokość: 3,5 m). Pozwala na wybór między dwoma wariantami, czyli drzwiami otwieranymi do wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Dzięki specjalnie zaprojektowanym okuciom, które zapewniają komfortowe funkcjonowanie całej konstrukcji, maksymalny dopuszczalny ciężar skrzydła to 120kg. Co bardzo ważne, konstrukcja drzwi osiągnęła podczas badań bardzo wysokie parametry w zakresie szczelności na warunki atmosferyczne, a także wysoką izolacyjność termiczną. To oznacza, że drzwi są nie tylko atrakcyjnym rozwiązaniem w sezonie letnim, ale stanowią barierę ochronną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi o każdej porze roku.